| deutzanico a întrebat:

Am gasit acum 3 luni un porumbel. Cred ca a cazut in timp ce facea lectii de zbor. In fine, acum il tin in casa unde a invatat sa zboare. Problema e ca vreau sa il dau si nu cunosc niciun crescator de porumbei care ar fi dispus sa il ia. El singur nu vrea sa plece deoarece l-am mai scos pe afara unde a incercat sa zboare dar tot la mine s-a intors. Deci daca este pe aici vreun crescator care doreste vreun porumbel ( si care nu are intentia de a-l folosi in scopul carnii) il rog sa imi lase un mesaj.
P.S. : Specific ca sunt din Bucuresti.

5 răspunsuri:
| viotedy a răspuns:

Te duci intr-un targ de animale si-l dai unui crescator.

| stefaniaaaaaa a răspuns:

Pai mama ta are prietene de incredere stii ce ai de facut

| AdinaIonela12 a răspuns:

Imi poti trimite un mesaj despre fizicul lui? De cateva luni am pierdut un mascul argintiu.

| deutzanico explică (pentru AdinaIonela12):

Scuze dar nu cred ca e pierdut deoarece cand l-am gasit era pui ( mi-am dat seama de asta pentru ca mai avea putin puf pe el). Dar daca l-ati dori si ati avea conditii pentru a-l creste vi l-as oferi. Doresc sa il dau cat mai repede deoarece
eu stau la apartament, nu am balcon si face mizerie. Daca m-ati putea ajuta in acest sens v-as ramane recunoscatoare.