| Yurisa a întrebat:

Am nevoie urgenta de un sfat. Am doi pisoi de cateva luni care vin la noi in curte sa stea si sa manance. Azi am observat ca unul din ei are ochiul umflat si ca partea din coltul ochiului e mai mare (chestia aia alba, nu stiu sa explic). Sa fie o infectie? Un ulcior? Ai mei nu vor sa il ducem la doctor sa vedem ce are. Va trece de la sine sau e ceva foarte grav? Ieri arata perfect sanatos

5 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Nimeni nu stie viitorul, ca si la om vindecarea depinde de mai mult factori, dar hrana ajuta mult

| PersonajFictiv a răspuns:

Posibil,stiam ca daca racesc sau au un anumit virus au ceva pe la ochi,le trece in cateva zile,dar nu stiu sigur ce are ala.
Dar am mai vazut pe la pisici ca aveau ceva cleios pe la ochi, ii aveau lipiti uneori si le trecea dupa cateva zile.
Oricum nu ai ce face, daca nu il vede un doctor veterinar degeaba presupunem noi.
Mai putea sa se joace cu ceilalti motani si sa il zgaraie acolo, dar nu cred, cred totusi ca o sa-i treaca in cateva zile.

| Roxin a răspuns:

Buna!

Cel mai probabil s-a lovit sau a fost lovit, sau o infectie. De la sine trece, dar mai greu. Daca e infectie, Amoxacilina Clavulanic isi face treaba foarte bine, o poti lua de la orice farmacie. Prepari in dop si ii dai un 0, 3-0, 4 cu o seringa. Nu injectabil, pe gat.

| anndreeaac1999 a răspuns:

Poti sa il dai cu putina crema de gălbenele, sau cu putin ceai de plante(pui pe un disc demachiant)

| Bustid a răspuns:

Se poate sa fie vorba de o infectie, pentru binele lui du-l la doctor.