| Kiddo_2770 a întrebat:

Urgent! Deci nu mai stiu ce sa fac.De vreo 3 luni am inceput sa am probleme foarte mari la ochiul stang. problemele sunt mai vechi dar nu erau asa frecvente. la cateva zile mi se imflameaza ochiul. de fapt nu stiu cum sa explic.ma doare foarte tare in spatele ochiului si simt cum e mai inflamat dar orbita cu totul. plus ca se mai si inroseste cate un pic...si doare foarte tare. tine o zi sau 2 su apoi isi revine vreo 3 2 zile. apoi o ia de la capat. am fost la doctor de 100 de ori. toti spun ca ochiul meu e sanatos! cateodata se face si o membrana rosie in coldul ochiului care la fel trece dupa o zi! si e numai la ochiul stang! sunt disperata deja! medici spun ca nu am nimic da nu e asa! mi-e frica sa nu fie ceva grav straight face Am 15 ani apropo. plus ca traiesc in anglia! si aici am fost la de cel putin 15 ori. Multumesc big hug :* orice sfat e bine venit!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

E posibil sa fie o irido-ciclita n cadrul unei boli autoimune de tip spondilita anchilozanta. Ar trebui sa te vada un reumatolog (sau internist) si sa iti faca niste analize.

3 răspunsuri:
| ATHOS a răspuns:

Poti sa ai acese dureri de la calculator. Cate ore petreci in fata calculatorului?

| JBStandsForMe a răspuns:

S-ar putea sa ai o infectie sau ceva. Incearca sa te duci la doctor cand ochiul iti este inflamat si rosu. In fond, e clar ca ai ceva devreme ce te doare, asta isi da seama oricine.
Poti sa iti pui niste gheata sau ceva rece pe el cand te doare, poate o sa diminueze durerea.

| xbox360 a răspuns:

Explicale parintilor tai sa te duca la un doctor in aceasta specializare foarte urgent si poti sa le arati intrebarea ata pe TPU sau sa faci sa para accidental ca sa inteleaga.