| anonim_4396 a întrebat:

M-am lovit ieri de soba, la cap, cam in zona ochiului stang si in cea dintre sprancene(pe-acolo), si astazi am observat ca vad putin in ceata cu ochiul stang (adica putin mai prost decat cu ochiul drept). Ce ar trebui sa fac? sunt foarte nelinistit, va rog cateva sfaturi, se poate sa-mi treaca de la sine?
multumesc

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
8 răspunsuri:
| cristi202 a răspuns:

Se numeste oftalmolog, si, vrei - nu vrei, va trebui sa te priveasca in ochi. Altfel, s-ar putea ca tu sa nu mai poti privi pe nimeni in ochi. Si ar fi pacat, atita timp cit unele afectiuni se pot rezolva daca se merge la medic din timp.

| Anduciu a răspuns:

Cred ca n-ai dat atentie faptului ca vezi mai prost cu ochiul stang pana sa te lovesti.Un consult oftalmologic n-ar strica, de exemplu, eu am miopie la un singur ochi.

| myhaelamar86 a răspuns:

Depinde in ce oras stai. E posibil chiar sa fi fost ceata azi acolo.

Răspuns utilizator avertizat
| Robert_6755 a răspuns:

Du-te la oftalmolog, cel mai bun lucru pe care il poti face. happy

| r0by2oo9 a răspuns:

Multumesc tuturor dar mi-a trecut a doua zi, cred ca era obosit ochiul datorita lovituriibig grin

| anonym000000 a răspuns:

Du-te la medic happy

| sweetAngel_2547 a răspuns:

Cred ca ar trebui sa le spui parintilor si apoi sa mergeti impreuna la un medic oftalmolog. Sper sa te faci bine si pe viitor fii mai atent pe unde mergi! :*