| Anonim1447799 a întrebat:

Buna, am niște puiuți mici de găina, cam o săptămâna, problema este ca au diaree, le-am dat debridat de oameni dizolvat in apa, este ok? La magazin nu am cum sa merg pentru ca toate sunt închise, doar remedii naturale dacă mai știți și puteți sa îmi spuneti. Dau funda

9 răspunsuri:
| Eisenheim a răspuns:

Găsești faina de porumb,fă cu câțiva picuri de apa,nu supa,doar cat sa fie lipicioasa faina, și doar atât sa mănânce, și să aibă apa de băut, pentru ei astea doua înseamnă mult, totul happy apoi vezi cum evoluează situația, s-ar putea să își revină, sânt mici și organismul lor are inca a abilitatea de a se reface

| Catrice a răspuns:

Medicamentele de oameni ori n-au nici un efect ori sunt toxice pentru animale.

| Anonim1447799 explică (pentru Eisenheim):

Le-am dat pana acum concentrat, și puțin ou cu faina de porumb

| Eisenheim a răspuns (pentru Anonim1447799):

Sânt cam mici pentru concentrate, probabil organismul lor nu le agreează happy

| Anonim1447799 explică (pentru Eisenheim):

O sa încerc doar cu porumb măcinat de acum înainte, câteva zile, oare debridatul pe care îl bag in apa sa le facă rau?

| Feri5 a răspuns (pentru Anonim1447799):

Posibil! Si ai mei faceau asa.

| Eisenheim a răspuns (pentru Anonim1447799):

Nu exagera nici cu debridat,pe vremuri străbunicii,bunicii, tot pui aveau și doar porumb și apă le dădea, și nu murea poate unu doi din câteva zeci, deci e mai bine sa lași natura să își găsească singura drumul, uneori lucrurile simple sânt mai utile happy fara atâtea concentrate și apă cu medicamente

| CattanyMihai778 a răspuns (pentru Eisenheim):

Dar orez faina nu merge sa-i constipi?

| Eisenheim a răspuns (pentru CattanyMihai778):

Nu știu dacă o să-l mănânce, au ei minte de găină dar genetic s-ar putea sa nu le placă gustul