| emily76emily a întrebat:

am o broscuta testoasa in varsta de 7 ani care nu mai mananca de 3 saptamani. a avut ochii putin umflati dar i-am dat timp de 5 zile cu vita plus care contine si vitaminaA. ce imi sugerati sa fac ca sa manance?

4 răspunsuri:
| TrendyHedgehog a răspuns:

Am si eu broscuta testoasa,patise tot asa,avea ochii umflati si avea ca un fel de piele pe ochi,nu stiu cum sa explic,si ii cadeau cojite de pe carapace,iar de mancat nu mancase cam cateva zile,daca astea sunt simptomele broscutei tale iti sugerez sa ii schimbi apa si sa ii pui numai apa plata(apa fiarta in casa nu de la supermarket).nu stiu ce ii dai de mancare, mancare de la pet shop/mai exact, gammarus? Incearca sa schimbi putin mancarea, dai niste salata, sau pui fiert.

| vangaelis a răspuns:

"" i-am dat timp de 5 zile cu vita plus care contine si vitamina A. ""

n-are logica...ce i-ai dat cu vita?

Nu e clar ca trebuie sa mergi la veterinar cu broscuta?

| emily76emily explică (pentru vangaelis):

Pentru cultura ta generala te informez ca Vita-Plus este un complex de vitamine

| Anne2001Love a răspuns:

Eu am o broscuta testoasa de 13 ani si a trecut prin asa ceva. Am verificat intai daca temperatura din teraniu este normala ( de 25 de grade), apoi am spalat-o si am ingrijit-o bine si am lasat-o in pace, adica i-am dat sa manance in fiecare zi, chiar daca ea nu manca. Pana la urma si-a revenit singura. Daca sfatul meu nu te ajuta cauta pe net sau mai bine du-te cu ea la veterinar, s-ar putea sa sufere de o raceala sau o boala, dar nu cred ca e ceva grav! Sper sa se faca bine repede! Ai incredere in sfatul meu, lucrez cu broastele de 12 ani si pana acum am vindecat broastele prietenilor mei... Bafta!