| aurita1 a întrebat:

Am nevoie de ajutor! Broscuta mea testoasa are ochii umflati, vinetii si nu vede mancarea.Mai deschide ochii dar foarte rar.

Răspuns Câştigător
| stormfly a răspuns:

Si mie mi s-a intamplat.Nu te speria, e doar o iritatie.Tot ce îi trebuie este o cremă specială de ochi. Când o vei aplica, se va face bine si v-a putea sa vada mancarea. Sper ca am ajutat. big grin

| aurita1 explică (pentru stormfly):

Mersi, stormfly.A functionat.

6 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Consultă un veterinar cât mai repede, poate fi ceva serios.
Depinde şi de vârsta ţestoasei acum, dar cel mai bine ar fi să o duci să fie consultată.

| aurita1 explică (pentru anonim_4396):

Zice ca e doar o iritatie dar da semne de boala.Si are 3 ani.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Am incercat la medic. Zice ca este totul bine.Cica are doar o iritatie la ochi.Si are 3 ani. straight face

| Salu134 a răspuns:

Cea mai simpla metoda este sa te duci la medic.

| IuliiChiştooc a răspuns:

Mergi la medic.