| LarissaMouse a întrebat:

Buna!
Am o broscuta testoasa si cred ca este bolnava,pentru ca atunci cand respira,scoate sunete ciudate,iar in ultimul timp a mancat mult mai putin. Am fost la veterinar, dar tratamentul trebuie sa il astept si nu stiu sigur cand vine.Ce sa fac pana atunci? Imi e mila sa o aud cum tot scoate sunetele alea si imi e frica sa nu moara inainte sa o tratez.Vre-un sfat?

Răspuns Câştigător
| theo2001 a răspuns:

Paii. in primul rand trebuie sa o tii mereu in apa deoarece ii se usuca pielea si va fi deshidratata si nu prea cred ca va muri P.S: si eu am patit acelasi lucru cu broasca mea

| LarissaMouse explică (pentru theo2001):

Buna!
Ai scris "in primul rand". Asta inseamna ca trebuie sa fie/sa existe si un "in al doilea rand". Multumesc pentru sfat.Nu stiam ca trebuie sa stea doar in apa, dar oricum doar in apa sta. Eu o mai scot ca sa se usuce. Sper doar sa ai dreptate si sa nu fie doar un raspuns dat aiurea care sa ma faca sa ma simt mai bine.

3 răspunsuri:
floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Citește puțin aici, mai ales ultimul paragraf.
http://www.zooland.ro/broastele-testoase-bolile-aparatului-respirator-505

| LarissaMouse explică (pentru floresdemayo):

Mda,am citit tot felul de chestii zilele astea. Vroiam un sfat de la cineva care a patit acelasi lucru.