| Popescu78888 a întrebat:

am o catea de Rottweiler in varsta de 3 luni, cu vacinurile la zi si mananca pedigree, intr-o zi a mancat cam multa carne, iar seara a vomitat de doua ori, o fi de la carnea in exces sau o fi de la altceva? Va rog sunt foarte ingrijorata.

1 răspuns:
| Simon a răspuns:

Foarte posibil sa fie de la prea multa carne. Nu e bine sa-i dai foarte multa carne, poate ajunge sa aiba probleme: cade parul, vomita etc. Si nu o mai hrani cu Pedigree, e cea mai proasta mancare, cam tot ce gasesti pe la supermarket in materie de mancare pentru animale sunt de proasta calitate. Pentru tine o sa fie cam rau cu "bobitele", e un caine mare si o sa fie costisitor sa-i iei ceva mai bune. Daca nu-si revine repede, gen 24h, du-te cu el la veterinar. Toate bune!