| Anonim124635 a întrebat:

Buna TPU! Stau la tara. Am un catel rottweiler de 9 luni.
L-am plimbat des cand a fost mai mic. Câteodată cand iesim din curte iese dupa noi si ne este frica sa nu il calce masina.
Tin sa mentionez ca si cand era mai mic pleca dar il prindeam repede. Mi-as dorin sa pot iesi cu el la plimbare in fiecare zi dar nu pot de frica ca se invata mai tare sa iasa din curte. Stie careva cum il pot invata sa se opreasca la poarta cand aceasta este deschisa si sa iasa doar cand il am in lesa si sunt cu el?

1 răspuns:
| ivees a răspuns:

Bună, cel mai bine îl duci la un dresaj, să răspundă la comenzile pe care i le dai. Sau dacă nu vrei asta, încearcă să nu lași poarta deschisă.