| taur77 a întrebat:

Acum 3 saptamani mi-am cumparat un papagal (agapornis roseicollis), si as vrea sa stiu cum sa-l invat sa nu ii mai fie frica de mana.Cand apropii mana de el lui i se face frica si se indeparteaza de mine...

Răspuns Câştigător
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Da-i mancare numai din mana si cu timpul o sa invete ca nu e pericol.

| taur77 explică (pentru Salontanul):

Da nu vrea sa manance din palma...

| Salontanul a răspuns (pentru taur77):

Sa-ti spun o poveste. Eram copil de 10 ani si bunicii mei au plecat la bai, la Herculane. Aveam niste porci care nu mancau porumb. Eu i-am lasat o zi nemancati si apoi le-am dat porumb. Au mancat de-si rupeau maxilarele. Cand au venit bunicii de la bai n-au mai facut mofturi "domnii".

| taur77 explică (pentru Salontanul):

Deci,vrei sa spui sa insist sa ii dau mancare din palma, sa nu ii mai pun mancare in recipient. Okay.

| Salontanul a răspuns (pentru taur77):

Da.