| SoulReaver a întrebat:

Bună, am o întrebare pentru pescarii de aici. Mi-am făcut un permis online la ANPA și vreau să merg la pescuit pe lacul Gilău și poate Tarnița jud. Cluj. Cineva mi-a spus că e suficient permisul de la ANPA și dacă vine paznicul sau ce e pe acolo plătesc o taxă pe ziua respectivă. Așa e sau risc ceva amenzi? Vă mulțumesc!

Răspuns Câştigător
| Mihai0101 a răspuns:

Permisul ce al ai de la ANPA e ok! Cat despre anumite lacuri care sunt private acolo treaba sta altfel la unele se plateste o taxa pe alte lacuri private e accesul interzis depinde daca e privat sau in regia statului.

| SoulReaver explică (pentru Mihai0101):

Până la urmă m-am lămurit, trebuie permis de la ANPA și plătești o taxă de 25 lei dacă vine în control. Un prieten cu care eram a avut și celalalt permis a zis tipul că nu îl interesează doar cel de la ANPA. Mulțumesc de răspuns?

1 răspuns: