| JustSomebody a întrebat:

Am o intrebare si vreau cat mai multe raspunsurihappy. Este vorba despre incredere.Ce este increderea pentru voi si cum isi poate un om recastiga increderea fata de sine dupa ce a pierdut-o? Cum poti fi tu insuti cand ai in jur oameni atat de diferiti de tine? Va rog vreau cat mai multe pareri sunt foarte curioasa sa aud cuvinte de la oameni care stiu ce spun.happyAm o fosta colega de facultate, despre care am mai povestit in fostele mele intrebari pentru ca ea nu are cont pe site si atunci le pun eu pentru ea ca si cum ar fi ale mele, si care tocmai a divortat si nu stiu cum sa o fac acum sa isi recapete increderea fata de ea.Va rog sa fiti seriosi.Multumesc si funda.

Răspuns Câştigător
| AndBog a răspuns:

Increderea nu e la fel atunci cand vorbesti de increderea intr-o alta persoana sau increderea de sine dar se castiga la fel prin anumite situatii in care nu ai fost dezamagit/a de tine sau de o alta persoana.increderea in persoana proprie se cladeste in timp, daca ai pierdut-o ea o sa revina dar ai nevoie de timp.Cat despre prietena ta ai putea sa o ajuti fiindu-i alaturi si incercand sa ii ocupi timpul cu unele activitati in care nu s-ar mai gandi la lucrurile negative care i se intampla.o idee ar fi sa incerci sa o convingi sa realizeze anumite lucruri chiar si minore ele ex:sa reuseasca sa alerge pana nu stiu unde, sa reuseasca sa faca 20 de abdomene sau chestii de genu, probabil ai tu mai multa imaginatie ca mine.

2 răspunsuri:
| ChrisstinaXdddddddd a răspuns:

Increderea de sine se recapata in timp, ai nevoie de o pauza. Un timp departe de toti si de toate, iar dupa sa o ia de la zero. Viata nu se va sfarsi aici, va avea parte de multe surprize pe parcurs. Stii "Omul bun va fi incercat de multe ca sa se purifice".

| KazumaKwabara a răspuns:

In viata tot timpul apar diferite obstacole,unele mai mari,altele mai mici. unele chiar prea mari, care par imposibil de depasit.Dar nu se merita sa renuntam la lupta cu viata, fiindca viata e o lupta continua, chiar daca cateodata am pierdut intr-una din lupe, am pierdut olupta, dar nu am pierdut razboiul.