| PedobearDear a întrebat:

am o pisica noua. Nu este batrana dar nici tanara.este intre. Vreau sa spun ca-i miroase foarte urat respiratia... ce-as putea face in privinta asta?

5 răspunsuri:
| oCocktail a răspuns:

Sa ii cumperi osicioare din acelea gen oasele de la catei din Pet Shop. Sau sa te duci la veterinar si sa o spele pe dinti. Oricum, sper ca te-am ajutat. Te astept cu o fundita happy!

| virusake a răspuns:

Daca ma uit la nickname-ul tau nu as vrea sa stiu in ce situatie i-ai simtit respiratia. laughing x_x

Daca totusi e pe bune, cel mai bine consulta un veterinar, daca e ca la oameni, chestia asta poate fi semnul unei boli.

| grgdlk a răspuns:

Colgate fara zaharlaughing

| Grăurea a răspuns:

Motanul meu are aceeasi problema din nastere, pentru ca a fost subnutrit si nu a baut lapte de la mama sa. E din cauza unei lipse de vitamine necesare in saliva sa. La Pet Shop gasesti mancare speciala ca sa nu mai miroasa, dar nu o sa scapi niciodata de tot de miros

| an0nymus a răspuns:

Cumpara apa de gura(pentru oameni)atinge cu degetul apa de gura apoi baga degetul in gura la pisica si dai pe limba si dinti.fa asta de 3/4 ori pe zi timp de cateva zile.si ai grija ce ii dai de mancare, ceva poate nu ii prieste