| anonim_4396 a întrebat:

am o problema. Am primit cadou o pisicuta si e foarte desteapta. Cand ma plimb vine dupa mine ca un catelus, stie sa se joace si este cuminte. Problema este ca e fetita si va face pui. Cum sa scap de eii? Nu pot sa-i dau la nimeni pentru ca aici nu prea se gasesc oameni care sa vree pisici. Am mai avut una dar s-a pierdut. Va rog ajutati-ma ca nu vreau sa am o crescatorie de pisici! Si va rog sa-mi spuneti solutii prin care puii nu vor suferi. Sterilizarea aici e foarte scumpa si imi este mila sa o sterilizez. Va astept raspunsurile. Multumesc!

2 răspunsuri:
floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Nu o da la împerecheat dacă nu vrei să o sterilizezi. Sterilizarea nu e asa costisitoare, nu exagera! Milă? De ce, doar nu o dai la eutanasiat! Mai milă să-ți fie de puii care-i va făta si unde vor ajunge... prin ce containere, dacă nu previi astfel de incidente!

| alexandra2859 a răspuns:

200 de euro?
eu cred ca exagerezi!
o sterilizare in orice tara din europa costa cam 50-60 de euro.
in ce tara esti?