| anonim_4396 a întrebat:

mi-am cumparat de curand un catelus e pichinez are doar o luna si doua saptamani mi se pare tare desteapta dar problema e cum il invat sa faca in cutiuta speciala cu nisip ca acolo isi face si pisicuta mea nevoile....astept raspuns urgent

Răspuns Câştigător
| névtelen a răspuns:

Exista la veterinar niste pampersi speciali, depinde cat de mari vrei tu sa fie, nu se pun pe caine, se pun pe jos, alegi un loc din casa si il pui acolo, cainele simte mirosul pampersului ( are un miros special ) si se duce si face acolo. Eu iti recomand sa il scoti regulat ca sa nu se obisnuiasca sa faca in casa, cand vezi ca are nevoie la baie, adica atunci cand se invarte prin casa si miroase, il scoti repede afara; la un moment dat se va obisnui si va cere singur happy

2 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Fiecare are locul său, nu fac la comun.
Pa, pa.

| Ralucagreen23 a răspuns:

Buna.
Si eu am o catelusa, am luat-o tot asa de mica ca si tine.
Iti spun de pe acum ca nu il poti invata de la anii astia unde sa isi faca nevoile.
Am 8 caini,niciunul nu si-a facut treburile intr-o cutie cu nisip.
Le-am cumparat un pempars special,este patrat,se pune pe jos,acolo il poti invata sa isi faca treburile.
Dar vine de la sine, daca ii cumperi acei pemparsi, vor merge singuri acolo, deoarece au un miros, care ii atrage...
Cu atat te pot ajuta. Sper ca ti-am fost de ajutor.
Iti urez succes. Sa iti traiasca catelusul! Pa.