| anonim_4396 a întrebat:

Buna am o problema cu catelul meu el tot sta langa cățauâ (ea cred ca umbla dupa câni) iar el tot vrea sa o... iar eu trebuie
sa ii despart si ii dau o palma peste fund la catel nu dau tare si ii spun nu, nu e voie iar acum cand ma apropi de el se uita urat la mine si ciar vrea sa sara sa ma muste dar daca ii strig numele frumos vine la mine da din coada e bucuros dar daca vreausa pun mana pe el sare sa ma muste cepot face?

7 răspunsuri:
| Iunix a răspuns:

Normal că se uită urât la tine dacă tu nu-l lași să se distreze.

| Daniel2836 a răspuns:

Pai nu stiu, sterilizeazal si va fi foarte cuminte! happy ( vorbesc serios )

| Oxymorone a răspuns:

Uite de asta nu mai putem noi.

| b33a a răspuns:

Instinctul de imperechere e mult mai puternic de cat dragostea fata de tine. Cateii cand sunt in calduri pot devenii agresivi sau agitati chiar daca e mascul sau femela,nu conteaza. Sterilizeazal daca nu vrei sa il lasi sa faca pui, se va calma iar daca vrei sa faca pui, cauta-i femela si imperecheaza-l. Catgelul simte ca iti e frica de el, nu il mai bate sau daca il bati, batel cu ziarul facut sul si o sa se sperie de zgomot. insa sa nu dai tare in el. incearca sa nu ii dai sentimentul ca el e sef pe situatie ca o sa isi ia lumea in cap. Bafta

| AnaderolAnele a răspuns:

Cum tu vr. așa și cățelul. Lasă.l sa.și facă treaba și după numai ai probleme cu el. El de asta se uita urat la tine pentru ca îl împiedici sa facă ceva de e natural.

| MCosmin97 a răspuns:

Din cauza ca ai fost agresiv cu el, acesta traieste cu impresia ca tu vrei sa-i faci rau(adica sa-i dai cu palma peste fund) si este sceptic in privinta ta, nestiind ceea ce vrei sa faci. Incearca sa-l mangai usor si sa "vorbesti cu el", poate asa o sa-i recastigi increderea.winking

| Moldi_Scriitoare_2000 a răspuns:

Buna ziua. A prins frica de tine. Trebuie ca el sa-ti castige increderea. Petrece ceva timp numai cu el, joaca-te cu el, etc. Sa ai o zi buna.