| anonim_4396 a întrebat:

Am o problema grava cu pisicul meu mic,astazi l-am auzit prin curte(stau la casa) mieunand tare si m-am dus la el si era plin de sange la nas si gura,dupa ce l-am sters am obs ca si-a rupt caninul de sus,adica l-a rupt de la radacina in fata si acum sta cu el asa adica intr-o pozitie de genu "-",vad ca daca ii tin capul pe spate numai miauna si acum a reusit sa adoarma,sunt la tara si nu avem medic aici,ce as putea sa ii fac,il doare foarte tare, va rog ajutati-ma! exista un calmant cv pentru pisici?

3 răspunsuri:
| NH4OH a răspuns:

Buna.
Nu stiu cum si-a rupt caninul, dar trebuie dus la veterinar. Il iei in brate, intr-un cosulet, ceva, si-l duci impreuna cu parintii tai in oras, la un veterinar. Acolo o sa-l faca bine. Iar pana atunci, sterge-l bine si ingrijeste-l. Bafta!

| GYGYLATINO a răspuns:

Dul la un veterinar sau daca exista o farmacie veterinara du-te te fa sfatui asistenta de farmacie veterinara

| LadyInRedInDarkParadise a răspuns:

Du-te macar la farmacie. Intreaba farmacistele. Nu sunt doctori dar cel putin niste sfaturi poti sa-ti dea.