| anonim_4396 a întrebat:

Am o urgenta,pisicul meu mic a picat de undeva de la inltime,initial cand l-am vazut avea sange la gura si la nas,l-am sters si am obs ca are un dinte rupt,am crezut ca doar asta are dar acum am vazut ca in spatele gatului si putin spre cap e moale ca si cum ar fi un lichid acolo si nu poate sta cu capul normal numai daca sta pe spate,cineva mi-a zis ca nu are gatul rupt ca daca il avea murea,ce credeti ca poate fii, veterinarul e f departe de zona unde stau eu, un sfat? i s-a mai intamplat cuiva asa?

3 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Sfat, sa iei un taxiu sau autobuz pentru a ajunge la veterinar pana nu va fi prea tarziu.

floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Îl cauți pe veterinar, indiferent la câți km se află. Când ții la ceva/cineva, nu mai ții cont de distanță. Dacă mai trăiește până mâine dimineață, du-l la cabinet. Nu aștepta, până te întorci de la școală, orice dascăl înțelege, când e vorba de o urgență.

| MadalinG99 a răspuns:

Du-te de urgenta la medicul veterinar s-ar putea sa aiba o hemoragie interna.Mi s-a intamplat si am fost la veterinar.