| Hεrεtik a întrebat:

Ce fac daca m-a tras curentul la un dinte si ma doare super tare? Spun ca m-a tras curentul pentru ca ma doare cand trag aer rece pe gura. si am mers cu bicicleta inainte de asta... poate sa fie altceva? Carie la radacina sau cv de genu? Nu prea se vede nimic suspect...

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| Ruxandra15 a răspuns:

Pai. Pune vata cu spirt in ureche sau incalseste putin un catel de usturoi si baga-l in ureche dar sa nu te arzi sau pune pe dinte pasta de dinti si iti va trece.

| Tudor_Daniel_1993 a răspuns:

Poti lua nurofen pentru inflamatii! dar totusi trebuie sa faci un control la un medic stomatolog

| madalinapaula a răspuns:

Nu este nimic grav daca nu se vede nimic ..ai tras curent cum ai mers cu bicicleta si deaia..incearca sa iei ceva calmant..pe mine ma lasa in 10 minute de la aulin praf.incearca si tu.