| roxxyandreea a întrebat:

am o problema nu stiu daca papagalul meu e mascul sau femela.il am de la 2 saptamani acum are 6 luni nu se stia sigur ce e, si a inceput sa i se faca nasul albastru...am crezut ca e mascul de craciun am mai avut un papagal mascul si nu se intelegeau.de atunci a inceput sa i se faca nasul maro ciocul il are inchis nu stiu ce sa mai zic e femela sau mascul?

Răspuns Câştigător
| BlackRose95 a răspuns:

Din moment ce avea nasul albastru e mascul sigur si plus de asta, daca nu se intelegea cu un mascul e clar ca si el e tot mascul deoarece masculii nu prea se inteleg intre ei. Daca ar fi fost femela nu era nici o problema; s-ar fi inteles. Daca i s-a facut nasul maro du-l la veterinar si spune-i ce s-a intamplat.

3 răspunsuri:
| T7uk a răspuns:

Nasul albastru e mascul, si la femela e maro. Fundita?

| CristiUcV a răspuns:

Intreaba-l...Fundabatting eyelashes?

| iuly2007 a răspuns:

De obicei la pasari masculii sunt mai agresivi.