| anonim_4396 a întrebat:

Bună..am o problemă, tata este plecat în Italia la muncă și eu stau la o mătușă și trec zilnic pe acasă să dau mâncare la iepuri, găini și pisica.2 zile pisica a fost de negăsit dar ieri a apărut.E slabă,nu mănâncă dar apă bea,nu se poate ține pe picioare și nu știu ce să îi fac, ieri am plâns toată ziua pentru că m-am atașat de ea și nu aș putea să o las așa și aici dacă o aduc nu știu dacă o primește și mi-e rușine să întreb.Ce îmi recomandați să fac? Vă rog, ajutați-mă.
*menționez că am 13 ani și nu am bani să o duc la veterinar de una singură.

4 răspunsuri:
| romeo78 a răspuns:

Vorbește cu mătușa ca să te ajute cu pisica. Sperăm că a fost doar implicată într-o luptă, nu a mâncat ceva care să îi fi dăunat grav sănătății.

| AnaMariaBcB112233 a răspuns:

Bună, am avut și eu un caz asemănător cu al tău mai demult, pisica mea tot așa dispăruse și revenise după ceva timp slabă și foarte speriată, nu mai puteam nici să pun mâna pe ea, depinde cât e de mare, dar încearcă să îi dai ceva lapte cu o seringă, ar ajuta-o în caz ca a mâncat ceva mâncare de șoareci sau eu mai știu ce, eu asta am făcut cu toate pisicile pe care le-am avut și le am!
Și nu ar trebui să îți fie rușine să întrebi, Fă-ți curaj și explică-i situația, sigur o să te înțeleagă!
Între timp totuși până o să-ți faci curaj sa o întrebi asta dacă încă nu ai rezolvat treaba, încearcă să îi faci ceva culcuș pe undeva în curte, sau unde ai putea tu!
(Te rog să-mi spui care e situația dacă o să vezi asta)

| andreeeaaa321 a răspuns (pentru AnaMariaBcB112233):

Am văzut dimineață răspunsul tău și am luat puțin lapte într-o sticluță și m-am dus acasă.dar nu am mai găsit-o în viață?

| AnaMariaBcB112233 a răspuns (pentru andreeeaaa321):

? Îmi pare rău...