| Lsksl a întrebat:

Buna :* Iubitul meu pleca o saptamana si ceva in Italia si eu ma simt foarte rau..imi pare rau ca pleaca m-am atasat foarte mult de el ..vazandu-ne aproape zilnic e greu acum sa nu te vezi 10 zile ..eu sunt o persoana slaba si plang din orice si zilele astea inainte sa plece am plans incontinuu. nu pot sa ma opresc sunt prea SLABA..parintii mei s-au ingrijorat ca nu stiu ce am. Stiu ca par penibila ca sunt doar 10 zile dar nu stiu ce naiba mi-a facut de ma simt asa. El o sa plece peste 5 zile..si daca o s-o tin in rimnul asta o sa ma simt foarte rau..nu stiu ce sa fac ...ma ajutati? cu un sfat. :*

3 răspunsuri:
| Hydrangeaceae a răspuns:

Bună!

Nu trebuie să duci lucrurile în extrem deoarece este vorba de o perioadă de numai 10 zile. Gândeşte-te că nu merge acolo să muncească ci să se distreze. Bucură-te pentru el şi nu-l întrista în aşa fel încât să stea numai cu gândul la tine. Lasă-l să plece liniştit, să aibă o vacanţă relaxantă. Vei vedea că aceste zile vor trece foarte repede dacă îţi vei găsi o ocupaţie. Poţi ieşi cu prietenele în oraş, fă curăţenie, mergi la piscină, mergi la cumpărături, etc.

Nu mai fi tristă şi încearcă să-ţi revii. Gândeşte-te că sunt alţii care pleacă să muncească în străinătate, nu să se distreze, pentru ani de zile!

Pa-pa.

| Pebunee a răspuns:

Inteleg perfect prin ce treci. La inceputul relatiei mele, dupa doar o luna, iubitul meu a plecat in strainatate timp de 1 luna. A fost foarte foarte greu. Dar ii dadeam mesaje in fiecare zi, iar el seara ma suna. Imi ziceam mereu in gand ca, "trece si asta cumva". Si a trecut. Fii tare! Nu te da batuta!

| LarisutzzaByby a răspuns:

Incearca sa ceri ajutorul prietenilor....iesi in oras. Distreaza-te... happy