| Ronni a întrebat:

Am o problema urgentă. Am găsit un pui de vrabie pe balcon. E destul de mare si are deja pene, numai ca nu poate sa zboare încă. L-as pune in iarba sau într-un tufis, dar sunt multe pisici in zona in care locuiesc. Ce ar trebui sa fac?

4 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| Ioanaaaaaaaaaaaaaa a răspuns:

Dacă ai spus că nu poate zbura e clar că ceva a pățit. Ideal ar fi să găsești prin casă o cutie, pune-i acolo un tricou mai vechi pe care nu-l mai folosești, umple o farfuriuță cu apă și nu uita să-i lași și o bucățică de pâine. Noaptea ține-l în casă, iar ziua lasă-l la balcon în câteva zile se va face bine și-l vei putea lăsa să plece. Sper că ți-am fost de folos. Fundă? :3

| Ronni explică:

Eu cred ca încă nu a învățat sa zboare sau nu este destul de puternic. Am observat ca poate sa dea din aripi si se ridica puțin. E într-o condiție destul de buna din punctul meu de vedere (e si destul de gras). As vrea sa-l păstrez dar cred ca e capabil sa trăiască o viața normala. Plus ca eu sunt aici numai in vacanța si o sa plec in câteva saptamâni.

| Dinu77744 a răspuns:

Cresteal daca tie mila sau dul unde locuesc multe vrabii si asigural ca no sal manince nimeni dar daca parintii nu sunt de acord poti sal pui si intr-un tufis vrabii in lumea asta sunt milioane