| jolie a întrebat:

Buna am si eu nevoie de sfaturile voastra am o pisica persana alba cu ochii bleu e superba in varsta de 2 ani si jumate nu am dat-o la monta niciodata si acum a intrat in calduri si as vrea sa o imperechez cu celalalt motan norvegian de padure el are 7 luni problema e ca ea e cam agresiva iar el nu se apropie de ea ii e frica cred nu stiu cum sa fac o fi prea mic? voi ce ziceti?

2 răspunsuri:
| BiaBubulina a răspuns:

Nu prea conteaza la pisici de fapt poate este prea mic dar trebuie sa ii inchizi intr-o camera deoarece ei sunt rusinosi si nu le place in vazul lumii rolling on the floor

| princess2000 a răspuns:

Buna!
Pisoiul tau nu se apropie de pisica ta nu ca i-ar fi frica, ci pentru ca pisicile persane sunt ursuze iar energia acestui tip de pisica este foarte scazuta si compatibilitatea cu alte pisici este medie, in timp ce motanii norvegieni au energia medie, dar compatibilitatea cu alte pisici ridicata. Si in plus, este si o diferenta maricica de varsta: motanul este pui, iar pisica adult. SI sunt si rase diferite.
Sper sa te ajute!
Pa, pa!