| Camy_7551 a întrebat:

Buna am si eu o intrebare...am o broasca testoasa (femela) si ce ar trebui sa fac ca sa faca pui? daca imi iau un mascul ajunge.sau trebuie sa indeplineasca niste conditii?

2 răspunsuri:
| carpediem a răspuns:

Mai trebuiesc conditii de habitat. Depinde de care este, de apa sau de uscat. Daca este de apa trebuie sa poata iesi din apa, sa aiba un loc cu pamant, nisip umbra si soare, unde sa depuna ouale. Ale mele faceau oua si de 2 ori pe an. Bineinteles trebuie si mascul.

| onoriu a răspuns:

Crezi ca taicatu ar fi in stare? daca nu e poate te ajuta parteneruuwinking