| 3ntzz a întrebat:

Cum imi dau seama daca o broasca testoasa ( dinaceea micuta cat palma unui copil) este mascul sau femela?
Ca eu mi-as dori de craciun un broscut testos si vreau sa fie baietel.

1 răspuns:
GânduriAlbe
| GânduriAlbe a răspuns:

O intorci invers cu burta in sus cum ar veni iar daca carapacea e dreapta atunci e fata, daca e putin curbata e baiat.Mai e si marimea ghearelor care la masculi sunt mai mari, coada care la masculi e mai mare. Poti citi si aici mai multe.Bafta!
http://www.latifa.ro/......mple-rosii