| anonim_4396 a întrebat:

am si eu o intrebare. ce are perusul meu de cateva saptamani ii cad penele si puful, si se scarpina foarte des.am observat ca are si niste rani pe aripi de la cum s`a scarpinat. iar in cap se scarpina cu unghiile si si-a facut rani...cu ce pot sa-l dau ca sa nu`i mai cada penele si sa nu-l mai manance pielea ca sa nu se mai scarpine ca isi face rani.sad

Răspuns Câştigător
| kaya a răspuns:

Stiu ca penele le cad e normal dar la treaba cu scarpinatul nu e bine mai ales daca a facut rani insemna ca il mananca rau, mai bine sa mergi cu el la un veterinar ca sa nu aibe ceva grav.Si la al meu ii cade penele dar nu se scarpina.Ai grija ca sunt foarte sensibili.Numai bine

3 răspunsuri:
| Roby67 a răspuns:

Se pare ca are paraziti pe corp, care trebuiesc inlaturati printr-un tratament dat de Veterinar.

| Kitty a răspuns:

Al meu e bolnav si e destul de grav. Mi s-a spus ca are o tumoare la aripa. Te sfatuiesc sa te duci la veterinar.

| killerul15 a răspuns:

Si eu am aceeasi problema se scarpina mereu si a facut ditamai buba pe gat mersi pentru rasp Kaya