| Maria_Karina_1997 a întrebat:

Cum se manifesta raia la caini? :-s Cateaua mea se scarpina de cateva saptamani nu stiu daca e de la caldura sau de la altceva.Ma tem sa nu aiba raie, de la atata scarpinat i s-a facut ca o rana micuta la incheietura piciorului si schioapata. Oare are raie? :-s I don't want to see Ps. e ciobanesc romanesc ..cam asa happy

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| loma a răspuns:

Se poate sa aiba dar pentru ori ce eventualitate fai o baie si daca nici asa nu scapa ar fi bine sa o duci la un veterinar. sper ca te-am ajutat

| Maria_Karina_1997 explică:

Multumesc pentru sfaturi! nu are raie dar este in stare foarte grava crying

| Tin a răspuns:

Raia la cainii se manifesta cu caderea parului/blani mai bine ai chema un doctor veterinar sau ai intreba la farmacie.