| Crissttina a întrebat:

am si eu o intrebare.de cateva zile catelusa unei prietene a nascut niste puii morti.catelusa a avut toate conditiile, deci nu inteleg de ce.ma puteti ajuta? catelusa e bichon maltez.va multumesc anticipat:*

Răspuns Câştigător
| SupradozaDeViseXD a răspuns:

Pai. poate a patit ceva in timp ce avea puii in burta, adica s-a lovit sau ceva de genu. Relaxeazate nu cred ca e ceva grav dar totusi ca sa fii mai sigura ar trebui sa mergi la un veterinar. Asa am avut si eu o catea care de cate ori nastea puii erau morti iar pana la urma nu stiu ce a patit si ea si se simtea foarte rau si am dus-o la veterinar si a spus ca e prea tarziu si i-a facut injectie din aia dae o face sa se duca mai repede... saraca...

2 răspunsuri:
| roxystomp a răspuns:

Chestiile astea nu pot fi anticipate...Pate puii sau nascut prematur sau lichidul amiotic nu era abundent...Cam cati pui a nascut? happy

| demicsabi a răspuns:

Nu cred ca ar fi un motiv (boala, sau din alta cauza). E cand asa se intampla, din pacate sad