| Robieski a întrebat:

Am si eu o mare problema! Acum mi s-au copt ciresele si graurii vin sa-mi le manance, iar nu de mult timp am puisori de gaina iar vrabiile le mananca mancarea! Cum pot sa le prind? Am pisica dar pisica nu-i poate prinde! Vreau sa-i prind ca apoi sa le dau unui om ce sta prin oras si spune ca le imblanzeste el si apoi le pastreaza!

1 răspuns:
| ღArySოﺁℓεღ a răspuns:

Buna.
La gaini ai putea incerca sa pui o sperietoare. Poate o sa se sperie si o sa fuga.
Succes!