| Disaier a întrebat:

Buna am si eu un catelus ciobanesc Caucazian de 2luni si 2 saptamani si as vrea sa stiu cum sal invat sa mearga in lesa

2 răspunsuri:
| LaLaura a răspuns:

Banuiesc ca nu ai terminat toata schema de vaccinare si nu are voie afara, poate sa iaboli fatale pentru ca nu are imunitate.
Dupa ce termina toata schema de vaccinare poti sa o scoti afara in lesa.
Incerca sa il faci sa vina dupa tine, " momeste-l" cu laude sau mancare, asa o sa stie ca " lesa" nu e ceva rau.
La inceput plimb-l undeva unde nu este zgomot, pentru a nu-i distrage altceva atentia. O sa dureze un pic mai mult la inceput pana se acomodeaza, deci sa ai rabdare, si sa il lauzi cand merge cu lesa corect.

| Dan12a a răspuns:

Nu e greu cel mai simplu ar si sa-i arati cine ie sefu dar sa nu fi sever cu el uite un video https://www.youtube.com/watch?v=lEG_mN-q37Q