| Robert_Bunaiasu_Mihaita_1997 a întrebat:

Buna am un catel beagle are 2 luni si nu stiu daca e bine sa ii dau lapte gol sau cu paine? De la ce varsta incep dresajul?

Răspuns Câştigător
| karsivan a răspuns:

Poti incepe cu lapte cu gris, lapte cu orez sau cu paste fainoase cateva zile apoi orez cu carne de pui sau de ce nu si boabe pentru catei mici.Painea nu prea este indicata.

4 răspunsuri:
| andrei1237 a răspuns:

Eu zic sa ii dai lapte normal. Dresajul il incepi de la varsta de 1 an.

| Ursul543fanatic a răspuns:

Este foarte bine sa il franesti cu lapte si paine de la varsta asta pana la vreo 2 ani. Dupa trebuie sa manance ceva moale cum ar fi carnea. De la 3 ani in sus este pregatit de oase. FUNDA?

| Leo28 a răspuns:

Eu iti recomand sai dai lapte normal, lapte gris si cateodata lapte cu orez dar sai mai schimbi si tu meniul din cand in cand, cu boabele le poti incerca doar sa fie boabe micute si daca are 2 luni sa-i iei pentru varsta lui mai micuta 2-5 luni, in faza cu paine nu prea ar fi recomandata..Se poate ineca sau dese ori nu o mananca. Funda?

| Robert_Bunaiasu_Mihaita_1997 explică:

Ok multumesc mult tuturor.Scuzati-ma dar sunt nou pe acest site si nu stiu cum sa dau funda