| MyNameIsCata a întrebat:

Am un Boxer de 3 luni as vrea sa stiu de la ce varsta sa incep dresajul.

Răspuns Câştigător
| cainirasapura a răspuns:

Predresajul incepe din primele zile cand puiul este adus acasa (numele, aici, sezi, culcat, socializare,, dupa terminarea schemei de vaccinare,, etc.). Dresajul incepe mai tarziu (in jurul varstei de 1 an cand se pot introduce diferite corectii si diferiti stimuli pentru fixarea comenzilor invate in perioada predresajului)

10 răspunsuri:
| viotedy a răspuns:

Chestii elementare de pe acum.De unde l-ai luat?

| DiamantulAuriu a răspuns:

La 6 luni

| PiTbuLuL a răspuns:

La orice rasa de caine dresajul va incepe doar la varsta de 6 luni!

| MihayAndrey a răspuns (pentru PiTbuLuL):

Ai experienta sau vorbesti asa... sa te afli in treaba?

| PiTbuLuL a răspuns (pentru MihayAndrey):

Imi spui tu mie? La cat se incepe dresajul la un caine? Am 3 caini si pe toti i-am dresat, taci din gura cum sa inceapa dresajul acum. Tu nu esti normal ma copile, pana la varsta de 6 luni cainele nu va sti nimic, numai sa se joace. Abia dupa 6 luni se va incepe dresajul. Documenteaza-te inainte sa vorbesti prostii!

| MyNameIsCata explică:

Multumesc ca mi-ati raspuns la intrebare.

| PavelVladescu a răspuns:

6luni
parerea meahappy

| MihayAndrey a răspuns:

Este indicat sa incepi CHIAR ACUM lucruri elementare de gen sezi. Incearca acest dresaj o luna, 2 pana il va sti PERFECT. Apoi poti incepe culcat, dupa ce va sti si culcat vei incepe cu mort, dupa asteapta s-a.m.d

| ClaudiuClauU a răspuns:

De la 5-6 luni iti recomand sa te apuci ca, cu cat e mai mic cu cat e mai usor
Funda?

| Seeguea a răspuns:

Este bine sa il incepi de cand e mic. Pentru ca face putine si pricepe multe. Mai pe romaneste, invata repede si poate ajunge la un nivel mai mare.