| iuliasistrify a întrebat:

Buna am un catel dar nu stiu cum sa ii pun numele. e pichinez. cum sa ii pun numele? la cel mai frumos nume dau funditaaaaaaa

Răspuns Câştigător
| Lorelai a răspuns:

Din aceasta lista, sigur vei gasi un nume care sa-ti placa.
Nume pentru femela

Ruby, Sara(h), Ambra, Elsa, Cookie, Jessica, Jessy, Daisy, Hera, Cleo,

Summer, Lisa, Liza, Linda, Cara, Cora, Honey, Betty, Iza, Yssa, Isa,

Dolly, Mischa, Aysha, Alma, Jolie, Anita, Bubbles, Tonka, Tasha,

Bella, Berta, Jojo, Barbie, Sidney, Beauty, Cindy, Candy, Cintya,

Bijou, Bonita, Bonnie(Bonny), Crisa, Clea, Tea, Darla, Desiree,

Lucky, Doris, Emma, Maggie, Ester, Meg, Erica, Fiona, Ginger,

Eda, Heidi, Iris, Jenny, Jennifer, Kim(y), Kira, Lady, Donna, Liv,

Lola, Lolita, Lala, Layla, Leila, Lessy, Mara, Isis, Mayra, Maya,

Milly, Nerra, Naty, Nina, Rita, Ronna, Freya, Paloma, Rea, Mandy

Pamela, Pamy, Salma, Sheila, Sherry, Cherry, Shopie(Sofy),

Tara, Tess(a), Tisha, Xena(Senna), Xenia, Nicky, Vicky, Bambi, Ines, Kia,

Blondy, Erin, Alida, Bernice, Lulu, Leya, Lea, Cristal, Sahara, July,

Pinky, Becca, Blacky, Lizzy, Lizuca, Ruth, Didy, DeeDee, Kenya,

Gloria, Tia, Bia, Marta, Pufa, Pufarina, Puffy, Mona, Baby,

Tyna, Ella, Alice(Alis), Tinkerbell, Rina, Tendresse, Byby,

Tandresse, Blanca, Princess, Minny, Pixie, Coca, Tzusca,

Penny, Tiana, Nancy, Angie, Tora, Kitty, Lucy(Lusy), Mimi,

Fluffy, Zuri, Suri, Micky, Fulga, Zuza, Sheeba, Wella, Mina,

Wendy, Sam, Sammy, Perla, Maiko, Brenda, Allegra,

Pusha, Dixie, Goldie, Shani, Chelsea, Arwen, Jelly, Hermie,

Sony(a), Hilda, Coffee, Carissa, Alexis, Kelly, Inna, Juno,

Missy, Abby, Simba, Gipsy, Suzy, Ada, Brit, Molly, June,

Limma, Vanilla, Ximena, Brielle, Amy, Lia, Dulce, Dolce,

Pretty, Sid, Ava, Sadie, Acqua, Texa, Tiana, Tori, Delma,

Telma, Neila, Nena, Elin, Melly, Celeste(Celesta), Salsa,

Salva, Sana, Sienna, Sela, Lemon, Raisa, Peggy, Pepita,

Lora, Lara, Rona, Cichita, Lena, Velvet, Laica.

Nume pentru mascul

Ary, Aris, Max, Scooby-Doo, Alfi, Felix, Otto, Bijou, Athos, Alfred,

Lucky, Nero, Sinbad, Toby, Tobias, Pufulet, Pufy, Oscar, Zuzu,

Jack, Jake, Ricky, Kevin, Sasha, Buratino, Amigo, Cezar, Dingo,

Bingo, Dino, Dodo, Toto, Thomas, Rusty, Sammy, Sam, Scuba,

Bart, Faust(o), Rio, Mojo, Fred(dy), Bruno, Ben, Charlie, Benny,

Benji, Onyx, Tarzan, Ozzy, Paco, Gipsy, Taz, Tiger, Fidel, Cody,

Jinxy, Rob, Robin, Zorro, Jumbo, Hector, Aky, Blacky.Black,

Whitey, White, Alger, Axy, Arin, Bobo, Boris, Morris, Bilbo, Bello,

Bill, Billy, Bubu, Brutus, Aramis, Choco, Coco, Cocolino, Carl, Ciro,

Darwin, Dexter, Eros, Donald, Foxy, Happy, Jason, Igor, Leo(n),

Jimmy, Jim, Jerry, Keny, Kent, Luc, Adam, Teddy, Martin, Nino,

Marc(o), Eric, Oliver, Othello, Rex, Pepsi, Sprite, Pedro, Randy,

Pablo, Rony, Silver, Golden, Sky, Smiley, Soso, Sparky, Spike,

Tequilla, Timi, Tony, Will(y), Boby, Xavier, Yaris, Onur, Yannis,

Bitza, Darco, Angel, Ralph, Rino, Matias, Jay, Jazz(y), Chip, Snow,

Amedeo, Quick, Figo, Cooper, Rafi, Spy, Beto, Bethoveen, Pluto,

Milky, Virgo, Penny, Franky, Bianco, Dolce, Fluffy, Arthur, Mike,

Cosmo, Gizmo, Dizzy, Nemo, Lord, King, Conan, Lexy, Baxy,

Amos, Barker, Bart, Sunny, Furby, Dante, Barney, Blu(e), Nick,

Domino, Blackjack, Milo, Santo(s), Bud(dy), Terry, Shelby, Rico,

Winnie, Ciucio(Chucho), Apollo, Aaron, Abel, Alonso, Attila, Azor,

Baloo, Blair, Junior, Levi, Louis, Poker, Ulmo, Wilfred, Alfred, Winner,

Berry, Roko, Adolf, Drago, Rich, Marty, Habibu, Loco, Sushi, Brio,

Mowgli(Mogli), Salto, Salvo, Safir, Simba, Simbo, Silk, Raff, Remo,

Reni, Rimbo, Rudi, Paris, Pery, Piero, Allegro, Azzuro, Bimbo,

Orange, Google, Lenzo, Alesy, Norbi(t), Nivo, Kenzo, Tayler, Darky,

Dixy, Fly, Wolf.

15 răspunsuri:
| Tourniquet a răspuns:

Pichy, Luccas, White, Nazdravani, Pitic, Patrocle, Cracanici laughing, Affu, Ricky, Cutsuxi.

| Floreenofficial a răspuns:

Mie imi place patrocle foarte mult.
http://www.google.ro/......tp?/search
succes!

| katala a răspuns:

Greu de dat astfel de sfaturi! Eu mi-am botezat toate animalele in felul urmator : am stat si le-am observat ceva timp si apoi le-am dat nume in functie de temperament, comportament sau caracteristici fizice.

| Shinen a răspuns:

Oscar.

| Addaaa99 a răspuns:

Tooto:-x

| Georgiiiii a răspuns:

Tommy, boby, bruno, ursu', scooby, puff,
sa ne spui si noua ce nume i-ai puswinking

| AidaAmaranta a răspuns:

Puffy sau Fyfybig grin

| mary a răspuns:

La fel ca si katala am facut si eu. de exemplu catelusei mele ii spuneam mereu vacuta. si pe vremea aia era febra cu reclama la fulga. asa ca i-am spus fulga si pe parcurs i-am spus fulguta. happy

| ManutzuWolfy a răspuns:

Missy, Lisa, Tinu, Ringo, Sheri, Lupusor sunt multe nume frumoase sper sa iti placa 1 din ele

| Kidd a răspuns:

Omfg :X Si euu am un pichinez :X
Il cheama Muffin [ Briosa] :X:X

Asa... Poti :
Pookie, Mafi, Cupcake :X, Papi :X, Pumpkin, Snuk :X, Poofie, Candy Speddy sau Quicky. thinking
Cam atatea imi vinwinking

Bafta:*

| funditze a răspuns:

Bibu, alfy, fluffy, bijou, 1. Max
2. Jake
3. Buddy

4. Bailey
5. Sam
6. Rocky
7. Buster
8. Casey
9. Cody
10. Duke
11. Charlie
12. Jack
13. Harley
14. Rusty

15. Toby
16. Murphy
17. Shelby
18. Sparky
19. Barney
20. Winston

| Pufu a răspuns:

Cel mai mult imi place "Max" sau "Lord".love struck

| rastaman590100 a răspuns:

Snappy, skippy, pufy aka flocea :D
sau alege unul de aici. :D gen adolf sau capone :))
http://www.catei-de-vanzare.ro/articole/Nume-de-caini-10.html

| Felline a răspuns:

Pudy

| auralsolat a răspuns:

Biju