| DenisaMaria02 a întrebat:

Am un catel in varsta de 2 ani. Este rasa Pinscher pitic.
In urma cu aproximativ o luna jumatate,parintii mei mi-au povestit cum a sarit de pe scaun si s-a lovit. De atunci mergem continuu la veterinar.
Nimeni nu a crezut ca e ceva grav. Insa de vreo saptamana merge foarte greu, are dureri si i se intareste stomacul.
Am mers din nou la doctorul veterinar. Prima data ne-a zis de pancreatita. Am zis ca e ok, se trateaza. Injectii cred ca am facut vreo 4 sau 5.
Insa catelul nu isi revenea. Avea crize noaptea cand se aseaza si tremura timp de 30-60 de minute.
Am mers din nou si ni s-a spus ca ar putea avea probleme cu coloana. Ne-a trimis la alt doctor pentru Rmn sau eco sa vedem daca ar avea ceva la coloana.
Doctorul nostru veterinar ne-a spus ca in caz de ceva,singurul loc unde se poate opera este Budapesta.
Daca stiti cumva,puteti va rog,sa imi spuneti daca se pot efectua aceste operatii si altundeva in tara? Si daca cineva,cumva, a fost in situatia mea, stiti cat ati dat pentru operatia in Budapesta?
Multumesc anticipat pentru raspuns.

1 răspuns:
| ancaval a răspuns:

S-a lovit de un obiect tare? De atunci are simptomele de mai sus? Și care e diagnosticul final? Câinele, cum s-a prezentat ieri toată ziua?

Ce ai scris tu acolo e de neînțeles, incomplet.

Mergi la un singur veterinar, să-l consulte complet, și o să te lămurească. Trebuie să aibă un diagnostic clar și un tratament.
Film ați făcut? Trebuie. Și cât mai repede, altfel îl pierzi.