| elenutza27 a întrebat:

Buna^^ Am un catelus de 23 de zile si nu stiu ce i s-a intamplat,i s-a umflat o parte din gat si nu mai deschide ochii(cred ca i s-au umflat si ei), plange daca ii atingi ochii sau partea de la gat care e umflata.Are niste pete galbene mici pe partea umflata de la gat.Cateaua,mama lui,il alapteaza si mananca, chiar cu pofta.Ce poate avea? Cu ce il pot ajuta?

6 răspunsuri:
| elenutza27 explică:

Va multumesc, il voi duce la veterinar happySi mie imi este foarte mila de el, nu credeti ca sunt nepasatoare, altfel, nu mai puneam intrebarea si il lasam acolo.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Umflarea de la gat, poate fi de la un curent ceva, care a umflat si gatul si ochii probabil pana la urechi. Pete galbene poate fi de la vreo infectie ceva. Este foarte bine sa-l vada un medic veterinar. Mie mila de el.

| Mikhtarian a răspuns:

Buna,pentru a evita orice probleme, si pentru a nu te speria de raspunsurile unor adevarati cunoscatori ( pe naiba ) cel mai bine este sa-l consulte un veterinar.
Probabil a tras curent, si pentru ca are cateva zile, imediat a racit.

| CorNNeL a răspuns:

Frumoasa mea, dul la o clinica veterinara ca e si el suflet ca si noi! Te rog eu dul Funda?

| razvilol a răspuns:

Mergi cu el la un veterinar. O sa ii dea o injectie ceva si poate o sa trebuiasca sa ii dai pastile. Si nu il mai tine in curent

| Bertha_Popescu_1998 a răspuns:

Poate fi o tumoare, sau o afectiune de genul asta. Cel mai bine este sa fie dus la un medic veterinar(recomandabil, la Bucuresti)