| Turza_Valentin_1999 a întrebat:

Am un catelus de vreo 5-6 saptamani, e un ciobanesc si l am luat de la cineva de aici din sat ce are oi.el zice ca e de bucovina dar nu are cum sa fie pentru ca urechile sunt mai mici si nu sunt lasate in jos..sun putin de tot ridicate..in fine nu conteaza acum daca e sau nu dar eu as vrea sa fie mare dar bunicul mi a zis ca nu o sa creasca mare pentru ca are picioarele subtirele,ce-i drept chiar le are, adica sun normale nu sunt ca si la carpatin sau de bucovina..sun mai subtiri, se poate sa nu creasca mare doar pentru ca are picioare mai subtiri?

3 răspunsuri:
| RecKinul a răspuns:

Dacă vrei un ajutor fă-i o poză cu telefonul, pune-o pe net şi postează link-ul aici ca să şi vedem. Sau caută rasa respectivă pe Google şi vezi dacă seamănă cu ce ai tu. Succes!

| Helpmeforfree a răspuns:

Nu mi se deschid linkurile pe care le-ai postat.

Nu poti sa iti dai seama de acum ce rasa e, asteapta pana pe la 3-4 luni, boss.

Pai cat ai vrea sa aiba picioarele? E puiiii