| popoana16 a întrebat:

am un metis (ciobanesc carpatin cu ciobanesc de bucovina ). de vreo luna in urma a inceput sa se scarpine doar in zona abdomenului si pe labute. are varsta de un an. i-am luat pipeta pentru purici(crezand ca din aceasta cauza) dar tot asa. mananca bine, se joaca. nu e rosie pielea, nu are nimic suspect la piele. doar ca se scarpina. oare are cineva vreo idee ce poate fi? va rog sfatuiti'ma. multumesc

2 răspunsuri:
| zurghii a răspuns:

Poate il gadila ceva in acea zona sau are purici, mai bine du-l la un veterinar sa-i faca o deparazitare externa+interna.

| popoana16 explică (pentru zurghii):

Am fost si i-a facut si deparazitare interna si i-am cumparat pipeta pentru purici si i-am pus, tot asa face. nu stiu ce sa fac. oricum multumesc