| CristinaCristi a întrebat:

Buna am un catelush de vreo 2 luni jumate si nu stiu ce sa-i fac ...nu vrea sa si faca la tavita nevoile ce pot face?

5 răspunsuri:
| crisS a răspuns:

Cearta-l de fiecare data cand nu face unde trebuie si arata-i unde trebuie sa faca. Daca se nimereste sa mai faca si in locuri " permise " da-i o recompensa. Oricum este bebe inca mai este timp, normal ar trebui sa se inveta pana la 6 luni!

| B3Bytza a răspuns:

Pai...in fiecare dimineata la pranz si seara il pui tu in tavita de vreo cateva ori, iar cand incearca sa isi faca nevoile prin casa, sa il certi si sa il duci apoi la tavita, dupa ce se obisnuieste si isi face nevoile in tavita, dai o recompensa ca el sa stie ca a facut ceva bine si nu uita sa cureti mai mereu tavita aia...succes!

| `KiddO` a răspuns:

Pai la petshop ar trebui sa fie ceva ca un covoras care atrage cainii sa faca acolo tongue

| Stefaniaaa a răspuns:

Pamperstongue

| cristina_5566 a răspuns:

Nu are cum de la varsta asta sa fac la tavita eu am un bichon de 6 luni sinici acum nu a invatat sa faca afara chiar dacail scot de 3 -4 ori pe zi afara si in plus caini nu fac la tavita caini fac afara.pe la 9 luni nu va mai face in casa dacail scoi afara se va invata singur. succes!