| LarisaBianca94 a întrebat:

Bună tuturor!
Saptamana trecuta am adoptat un catelus de 3 luni jumate si problema e ca roade tot ce apuca si isi face nevoile unde apuca prin casa(mentionez ca stau la bloc), stie cineva care a trecut prin asa ceva cum as putea sa il obisnuiesc sa isi faca treburile afara in sensul sa se ceara sa-l duc afara? Stiu ca este si prea mic dar as vrea de mic sa il obisnuiesc sa isi faca nevoile afara si nu in casa.

3 răspunsuri:
| Felys a răspuns:

Vei avea mult timp de spalat dupa el, sa nu crezi ca va invata prea curand sa faca afara.Totusi nu este indicat sa il scoti pana nu termini chema de vacinare pentru ca risti sa ti se imbolnaveasca de parvoviroza si foarte greu scapa, cei mai multi mor. Oricum pana dupa varsta de 6 luni nici sa nu speri ca nu va face si in casa, desi poate dura si mai mult pana pe la 1 an

| Alverto a răspuns:

Salut
Da l unui dresor canin
De obicei cei foarte mici asta fac până când se măresc big grin

| Pantagruel a răspuns:

Cumpara paturele absorbante de la magazine specializate. Incepe prin a-l invata sa faca pe ele.