| Miuletz a întrebat:

Am un ciobanesc german de 3 luni jumatate si ma intrebam:
1) e normal ca deja i s-au ridicat urechile (si chiar stau bine)? Adica cred ca avea poate chiar mai putin de 3 luni cand s-a intamplat (sau chiar 3 luni fix)
2) raceste daca il scot in parc pe vremea asta? Nu prea il scot pe afara mai mult de 10-15 min, mai mult il las in curte pana cere singur inapoi in casa

Răspuns Câştigător
| Rocsid a răspuns:

Salut.Da e normal. posibil sa ii cada si sa se ridice si tot asa pana la 6-7 luni.Al meu la 2 luni leo avut ridicate o zi si dupa o venit un alt ccg de varsta lui s-au jucat si au picat din nou laughing
Poti sa il scoti dar trecerea de la temperatura din interior cu cea de afara sa fie treptata.Sa nu il scoti la -4 grade de la 25 de grade plus.
Sa iti traiasca blanosul!

3 răspunsuri:
| alessia5158 a răspuns:

1.Da,este normal--- chiar daca la unii se ridica mai tarziu. Nici la puii de om nu se intampla sa inceapa sa paseasca singuri exact la aceiasi varsta!
2.In parc se poate imbolnavi nu numai pentru ca timpul de expunere la frig este mai mare, ci si din cauza contactului cu alti caini.

| Anonymous412 a răspuns:

1) Da, este normal
2) Nu raceste, ciobanescul german este rezistent la frig.

| Anonima784 a răspuns:

1. Este chiar foarte bine sa i s-au ridicat urechile la 3 luni, este normal.
2. Ciobanescul german nu pateste nimic daca il scoti pe vremea asta.