| xxxxxxxxdfsfsdfsdf a întrebat:

Am un hamster baiat, daca imi iau inca un baiat se vor lupta? Si daca imi iau fata, o sa pot vinde puii de unde am cumparat celalalt hamster?

Răspuns Câştigător
| kscorpio a răspuns:

Dacă ai hamsteri sirieni, numiți uneori și hamsteri Teddy Bear, răspunsul este "nu". Hamsterii sirieni sunt solitari, și dacă încerci să ții doi împreună se pot omorâ unul pe altul. Dacă însă ai pitici rusești Campbell sau siberieni Winter White răspunsul este "de obicei da". Dacă cumperi o pereche de hamsteri înrudiți de la un magazin de animale, lucrurile merg de obicei bine între ei. Dacă hamsterii pitici provin din medii diferite unde au stat singuri mai mult timp, atunci este mai puțin probabil să accepte o companie nouă.

3 răspunsuri:
| sonya a răspuns:

Buna,

Da, se vor bate.Cumpara si tu o fata. Se inmultesc, ii vinzi, dar nu se bat. Daca doresti neaparat sa cumperi un baiat, trebuie sa il tii separat. Altfel nu vei avea trai bun cu eihappy

Pa, pa

| xxxxxxxxdfsfsdfsdf explică:

Multumesc tuturorbig grin

| PorcușorulDeGuineeaV a răspuns:

Ia fata si da puii la cunostinte trebuie prima sa intreb daca vor