| AlinaaRaluca a întrebat:

Am un perus de aproximativ 10 luni insa inca nu are aripi. De fapt, are, dar sunt foarte mici si abia daca ii cresc penele. Aceeiasi poveste si la coada. Ii cresc foarte greu iar perusului meu, cand se joaca in colivie, ii cad penele si ramane cu aripi si mai mici ca inainte. Niciodata nu a avut aripi mari. Nu i s-au taiat niciodata aripile. Imi puteti spune de ce nu ii cresc si ce pot face ca sa ii se dezvolte?

1 răspuns:
| crysty1222 a răspuns:

Poate sa fie stresat sau poate sa aiba un dezechilibru hormonal, boala de piele si alte probleme. Cel mai bine e sa te duci cu el la un medic veterinar pentru o consultatie si asta cat mai repede pentru a nu se agrava si mai tare.