| BeniBecican a întrebat:

Buna, am un porcusor de guineea in varsta de 1 an si vreo 6 luni...si de 2 -3 zile nu mai mănâncă si nici nu mai bea apa. Am vorbit cu o cunoștință si a zis ca si lui i-a murit deoarece pe la o anumita varsta porcusorul isi pierde instinctul de a manca sau de a bea apa. Este adevarat? Si daca da, se mai poate face ceva? Va rog sa răspundeți cu seriozitate si intr-un timp cat mai scurt.

3 răspunsuri:
| zăGhost a răspuns:

Nu e normal sa se comporte asa. La un an si jumatate porcusorul e inca tanar. Du-l la veterinar. Sau macar cere parerea unuia.

| BeniBecican explică (pentru zăGhost):

Poate fi si din cauza ca poate i s-a rupt sau cazut un dinte?

| zăGhost a răspuns (pentru BeniBecican):

N-as crede. Mai ales partea cu apa.