| DenisIonut01 a întrebat:

Buna!
Am un pui de nimfa foarte cuminte are 7-8 saptamani si il am de la 5 saptamani (cred ca e baiat, l-am luat de la o fata care are 2 nimfe si face pui si vinde dansa spune ca nu ai prea cunoaste maia les cand sunt pui dar dupa ea mi-a dat baiat) dupa conportament eu zic ca e baiat ma rog
Direct la subiect >>> deci am un baiat nimfa pui si doresc sa stiu cum s-ar impaca cu un alt pui de micul alexandru (am vazut pe net un anunt ca ar avea 2 luni mici alexandri care ai are si ca sunt blanzi, cat de blanzi nu stiu inca si ca ar avea 2-3 luni) imi plac mult papagali am avut o gramada si as vrea sa am din fiecare cate un exemplar dar nu se poate.
INTREBARE >>>>>DIRECTA deci in conluzie intrebarea este daca micul alex se intelege cu nimfa (amandoi fin pui)? si daca s-ar salbatici nimfa daca i-au un micul alexandru? vreau sa stiu daca as avea sanse sa fie blanzi amandoi? Multumesc!

1 răspuns:
| ruxacica a răspuns:

Buna.Cred ca te pot ajuta -> Si eu am primit acum 3 saptamani o ninfa un baietel si m-am "documentat" despre ele si am aflat ca ei sunt papabali pajnici dar nu se inteleg decat cu perusi,! mai ales in aceiasi colivie!
Nimfele nu se inteleg decat cu ele si cu perusii deci daca vrei un pui de micul alexandru mai bine ii ti in camere diferite sau deloc
Sper ca te-am ajutat