| BelleDy a întrebat:

Ce papagal v-ati cumpara voi dintre nimfa si micul alexander? I-as lua pe amandoi dar nu stiu cum s-ar impacalaughing

7 răspunsuri:
| T7uk a răspuns:

Micul Alexander pentru ca traieste mai mult decat Nimfa si este mult mai sociabil.

| klau95 a răspuns:

Nu s-ar impaca bine crede-ma Eu zic sa-ti iei micul alexander de ce? pentru ca, nimfa nu vorbeste si nu e asa sociabila ca altii asta in cazu in care nu ai crescuto de pui asta e altceva.

| Icar25 a răspuns:

Eu spun sa il alegi pe cel mai tanar, asa este mai usor si pentru el sa se adapteze si pentru tine sa il imblanzesti

| Andr3 a răspuns:

Micul Alexander sunt mai iubitori si mai usor de dresat(daca il ai de pui). trebuie sa se obisnuioasca din timp cu tine altfel va fi speriat si confuz o perioada lunga de vreme.Nimfele sunt mai dificile si ciupesc.Ambele specii, insa, sunt simpatice si pot invata sa vobreasca : http://www.latifa.ro/......-vorbeasca
http://www.latifa.ro/......-vorbeasca

| UnKnoWw a răspuns:

Buna ^^... eu zic Micul Alexander. poate spune cateva cuvinte si e mult mai iubitor.am avut o nimfa... ma ciupea mereu laughing pa-pa happy

| lucifer636 a răspuns:

Micul alexander, eu am avut si este foarte prietenos. dar este important sa iei de pui.

| didik15 a răspuns:

Sincer micul alexander este mult mai iubitor ca nimfa si este si mai istet.Se atasaza foarte repede in general si o sa iti ofere multa dragoste.Am si eu si e un scump. Nimfa e un pic mai dificila.