| guraliva23 a întrebat:

BUNA am un pui de pechinez foarte jucaus dar astazi a inceput sa vomite scuipat cred, oricum nu vomita mancare ci un lichid transparent.Ce sa fac in afara sa ma duc la veterinar?

Răspuns Câştigător
| TakeItSlowXD a răspuns:

Păi a mâncat cumva iarbă sau l-ai dus cu maşina, ceva? Dacă îl laşi mult afară s-ar fi putut să fi mâncat iarbă şi de aia. Câinele meu vomită aşa zisul lichid după ce mănâncă iarbă sau după ce merge cu maşină căci are rău de maşină. Mă rog, dacă nu, vezi ce ar mai fi putut lins sau din astea. Nu cred că e ceva grav. Însă oricum dacă se va întâmpla de mai multe ori atunci să îl duci la veterinar.winking (P.S. : Ai putea încerca să îi dai un No Spa).

3 răspunsuri:
| anad a răspuns:

Da-i o jumatate de pastila de Metoclopramid care este un antivomitiv si este indicat si la caini.(asta ne-a indicat veterinarul si i-am dat catelului cand voma )

| marktheshark a răspuns:

Cel mai bine il duci la veterinar decat sa incerci tu sa il vindeci, ai poti face mai mult rau

| cristi99vera73 a răspuns:

Dai o pastila anti voma laughing