| jonydd a întrebat:

Am o problema motanul meu e bolnav cred pentru ca zici ca vomita scuipat dar nu stiu ce are parca ii vine sa vomite scuipat ce are plzzz ajutor!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| zdrangoi a răspuns:

Nu te speria.
pisicile vomita si datorita faptului ca inghit par (cand isi ling blanita).
incearca sa-i pui intr-un ghiveci iarba sau grau sa incolteasca si ai sa vezi ca il mananca.
asta ca sa isi intretina stomacelul.
daca vezi insa ca vomita o zi, doua s-ar putea sa aiba totusi ceva si trebuie sa-l duci la veterinar.
uite aici niste sfaturi:
http://www.animalutze.com/articole/voma-pisicii.php

| BroascaCuElice a răspuns:

Du'te cu el sa il vada un veterinar