| Denyyy888999 a întrebat:

Am un pui de pisica (nu stiu ce varsta are deoarece cand am luat-o nici fostul ei stapan nu stia), cred ca are vreo 2-3 luni si nu miauna deloc. Se joaca normal, mananca, se odihneste destul deci nu cred ca ar avea ce problema sa aiba. Stie cineva cum o pot face sa inceapa sa miaune? (ea stie sa miaune si poate deoarece cand i-am facut baie din cauza puricilor a mieunat. Dar nu o face deloc in alte cazuri iar eu vreau sa inceapa sa miaune) Va rog sa ma ajutati

4 răspunsuri:
| Blueberry8 a răspuns:

laughing dar ce ai cu ea? Am si eu o pisica si e "lenesa".Nu miauna si daca miauna, e doar cand ii e foame, dar miauna atat de incet ca abia o auzi.

| Sonia822 a răspuns:

Pisicile nu prea miauna, miauna doar daca vor ceva. De exemplu, mancare. Poti sa o mai duci la o familie care are pisica, sa se joace impreuna. S-au putea sa auzi un meau happy Sau tine-o falamada juma` de zi, nu-i mi pune mancare si o sa vezi ca face miau, ca vbb cu tine happy

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Calca o pe coadă sa vezi atunci mieunatlaughing

| Vikaa a răspuns:

La varsta asta e normal sa nu miaune, stai sa mai creasca, eu am 10 pisici pana la 8-9 luni una nu mieuna, cand s-au pus sa miaune n-am dormit toata noaptea.Deci nu dispera, o sa-ti doresti sa nu mai miorlaie.